Slavkov

Webová stránka značky: Slavkov
 

Porcelánka v Horním Slavkově je historicky nejstarší v českých zemích a je nepřetržitě v provozu od svého vzniku až do současnosti. Byla založena v roce 1792 Georgem Paulusem. O velký rozkvět porcelánky i města se zasloužil v letech 1803 - 1843 slavkovský rodák, důlní fyzik a lékař Georg Lippert. Od roku 1867 se ujali vedení Georg Haas a Johann Czjzek a tato jména vtiskla továrně světovou proslulost po nejdelší dobu její existence, až do roku 1945.

Jako výsledek znárodnění vznikl národní podnik Slavkovský porcelán. Od roku 1958 se porcelánka stala závodem podniku Karlovarský porcelán. Po privatizaci v roce 1992 se továrna vrátila k proslulému obchodnímu jménu Haas a Czjzek.

Porcelánka v Horním Slavkově se může pochlubit výbavou s erbem pro anglickou královnu Alžbětu II., objednanou u příležitosti jejího stříbrného jubilea v roce 1977. V roce 1995 byla dekorována váza Louise Sophie motivy sv. Jana z Nepomuku a byla u příležitosti výročí jeho umučení věnována svatému otci ve Vatikánu. Paní Olga Havlová si osobně v roce 1994 vybrala servis, který je využíván v reprezentačních prostorách Pražského hradu.

ZDROJ INFORMACÍ: www.czecot.cz

Žádné produkty od výrobce Slavkov nebyly nalezeny....