Goldscheider Friedrich

Webová stránka značky: Goldscheider Friedrich
 

V roce 1885 přichází Friedrich Goldscheider z českého města Plzně do Vídně kde zakládá výrobní závod Porcelán Goldscheider a majolikovou továrnu. Stala se jednou z nejvlivnějších keramických manufaktur  Rakousku , s dceřinými společnostmi v Paříži , Lipsku a Florencii . Za více než půl století vytvořil Goldscheider díla historického obrození, secese ( Jugendstil ) a Art Deco .

Slavní umělci jako Josef Lorenzl , Stefan Dakon , Ida Meisinger a dva možná nejlépe známí rakouští umělci z keramiky ( Michael Powolny a Vally Wieselthier ) pracují pro Goldscheidera. Několik umělců, kteří pracovali pro společnost Goldscheider, také pracovalo pro jiné vídeňské studia jako Augarten , Keramos nebo pro německé značky Rosenthal a Meissen .

Rodina Goldscheiderů se v roce 1938 přemístila do Spojeného království a do USA. Walter Goldscheider založil novou továrnu v Trentonu v New Jersey a vrátil se do Vídně v roce 1950. Marcel Goldscheider šel do Stoke-on-Trent a produkoval figurální keramiku pro Myotta a v 50. letech v Hanleyi otevřel své studio. Oba bratři zemřeli na počátku 60. let.

Za více než tři generace bylo vytvořeno více než 10 000 různých modelů

zdroj:https://en.wikipedia.org/wiki/Goldscheider_ceramics

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.